HISTORIE - Hodinky Candino

Přejít na obsah
HISTORIE
Švýcarská značka Candino předběhla svou dobu, když od počátku investovala do zcela netradičních materiálů a výrobních procesů, aby držela krok s měnícími se potřebami trhu. Díky tomu dokáže nabídnout pověstnou SWISS MADE kvalitu za dostupnou cenu.

Úspěšný start manufaktury                                                                                                        
Candino se zrodilo ve švýcarském městě Herbetswil v roce 1947, kde jej založil Adolf Flury-Hug, jehož rodina byla na konci 19. století jedním z průkopníků švýcarského hodinářství v distriktu Thal. O 7 let později, v roce 1954, otevírá Candino prodejní kancelář Biel-Bienne. Značce se daří a po dalších dvou letech, v roce 1956, již Candino staví v Herbetswil novou manufakturu s kapacitou 80 zaměstnanců. Úspěšný trend pokračuje i v dalších letech a v roce 1968 je manufaktura rozšířena o dalších 130 pracovních míst a o tři roky později, v roce 1971, Candino slavnostně otevírá montážní linku pro hodinky s automatickým nátahem.

Od mechanického strojku ke quartzovým hodinkám
70. léta byla v hodinářském průmyslu ve znamení fenoménu „Quartzová revoluce“, který jej dokázal od základu změnit. Candino se s příchodem quartzové technologie vypořádalo se ctí, a již v roce 1976 začíná vyrábět vlastní digitální hodinky.  V roce 1983 pak vyvíjí hodinky s ukazatelem měsíční fáze, založené právě na quartzové technologii a o rok později je již slavnostně spuštěna zbrusu nová linka pro výrobu analogových hodinek s quartzovým strojkem.

Oficiální časomíra světových turnajů
V následujících letech Candino rozšiřuje divizi elektroniky a přichází s dalšími inovacemi v oblasti quartzových hodinek, ale paralelně se i nadále věnuje vývoji v oblasti mechanické časomíry. Následují hodinky s kompasem, nebo hodinky s nejmenším mechanickým výškoměrem na světě.  V roce 1989 je výrobní plocha v Herbetswil rozšířena na 1 600 m² a vzniká systém skladů, řízený počítačem. Devadesátá letá jsou pak ve znamení zviditelňování brandu, když se Candino stává oficiální časomírou tenisového turnaje "Davidoff Swiss Indoors" v Basileji (1996), nebo partnerem týmu Redbull Sauber-Petronas Formule 1 (1998). V roce 1999 pak následuje celosvětově úspěšná kampaň, zaměřená na quartzový model Candino Adonis.

Součástí Festina Group
Další výrazný milník je pro Candino v roce 2002, kdy se stává součástí uskupení Festina Group, které založil španělský podnikatel Miquel Rodriquez a díky tomuto svazku se distribuce značky rozšířila do 90 zemí světa.
V roce 2003 prodlužuje brand svoje partnerství s turnajem "Davidoff Swiss Indoors" a zároveň vstupuje do světa regaty a stává se na dva roky oficiálním partnerem Steve Ravussin a Trimaran Banque Cover. Ve stejné době se stává i oficiální časomírou tenisového turnaje BNP Paribas Masters v Paříži-Bercy. Završením snahy o ještě větší zviditelnění je masivní mezinárodní kampaň pod názvem: " Timing your own challenge".

60 let neustálého vývoje
V dalších letech Candino patentuje novou vlastní ochranu korunky (2004), stává se oficiální časomírou Mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu v Německu (2005) a asistuje u první výhry Rogera Federera v jeho rodném městě, na turnaji Davidoff Swiss Indoors v Basileji, jako partner turnaje (2006). Pak již přichází oslava 60. výročí založení značky, které se potkává s podobně kulatou, již 50. účastí Candina na nejprestižnější mezinárodní hodinářské události světa – Basel World.

I dnes po 75 letech existence značky jsou tak hodinky Candino stále dostupnou možností vyhlášené SWISS MADE kvality.

Časová osa historie CANDINO
1947

Adolf Flury-Hug založil Candino ve švýcarském městě Herbetswil.1954

Kurt Flury vstupuje do firmy. Byla otevřena prodejní kancelář v Biel-Bienne, pod vedením Armina Flury.1956

Výstavba továrny s 80 zaměstnanci v Herbetswilu.

1968

K původní budově byla dostavěna nová přístavba s kapacitou 130 pracovních míst.1971

Slavnostní otevření montážní linky pro hodinky s automatickým nátahem. Prodejní kancelář v Biel-Bienne uvádí na trh svůj vlastní systém zpracování dat.1976

Výroba speciálních elektronických digitálních hodinek.1977

Candino uvádí na trh svůj první ocelový model .1980

Slavnostní otevření ultramoderní montážní linky pro hodinky s extra slim designem.1982

Candino slaví čtvrt století účasti na nejprestižnějším mezinárodním hodinářském veletrhu Basel World1983

Vývoj hodinek s ukazatelem měsíčních fází, založených na quartzové technologii.1984

Slavnostní otevření montážní linky pro výrobu analogových / digitálních hodinových strojků známých jako ETA. Rozšíření divize elektroniky a výroby quartzových hodinek.

1986

Akvizice a přestavba bývalé budovy Bulova v Biel-Bienne. Vývoj hodinek s měsíční fází a ukazatelů znamení zvěrokruhu, založených na quartzové technologii.1987

představení kolekce Royal Gold na Basel World 1987. Candino uvádí na trh hodinky s kompasem.1988

Vývoj a výroba prvních dvoubarevných high-tech, keramických hodinek. Pouzdro hodinek a integrovaný tah jsou vyrobeny z ultra-moderního a ultra-silného materiálu "Innotec".1989

Výrobní plocha závodu v Herbetswilu byla rozšířena na 1600 m². Vzniká skladový systém řízený počítačem. Vývoj pánských hodinek s nejmenším mechanickým výškoměrem na světě.1990

Manufacture of a watch with light from an independent power supply, thanks to a second slimline lithium battery.1994

Vývoj modulu se dvěma nezávislými časovými pásmy nastavitelnými jedinou korunkou: mechanický strojek s automatickým nátahem ETA 2892 a s ukazatelem rezervy chodu.
1996

Candino se stává oficiální časomírou tenisového turnaje"Davidoff Swiss Indoors" v Basileji.


1998

Dohoda o partnerství s týmem Redbull Sauber-Petronas Formule 1.


1999

Celosvětová reklamní kampaň modelu "Adonis"2002

Candino Swiss Watch se připojil ke skupině Festina Group, nový keramický model "Ceraline".2003

Prodloužení smlouvy s tenisovým turnajem Davidoff Swiss Indoors mezi Miguelem Rodriguezem, prezidentem Festina Group a Rogerem Brennwaldem, předsedou turnaje. Candino vstupuje do světa regaty. Značka se stává oficiálním partnerem Steve Ravussin a trimaran Banque Covefi (až do roku 2005). Candino se stává oficiální časomírou BNP Paribas Masters v Paříži-Bercy.

Nová mezinárodní reklamní kampaň se sloganem " Timing your own challenge".2004

Candino patentovalo vlastní novou ochranu korunky.2005

Candino se stává oficiální časomírou Mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu v Německu.2006

Candino má tu čest být u první výhry Rogera Federera v jeho rodném městě, na turnaji Davidoff Swiss Indoors v Basileji jako partner turnaje.2007

Candino oslavuje své 60. výročí. Candino se po 50. účastní nejprestižnějším mezinárodním hodinářském veletrhu Basel World . Xenia Tchoumitcheva, švýcarská modelka ruského původu, se stává novou ambasadorkou značky Candino.2010

Candino sponzoruje projekt PlanetSolar, první katamarán, který obeplul zeměkouli poháněný pouze sluneční energií. Candino vytvořilo speciální sportovní kolekci hodinek s automatickým nátahem "100 PlanetSolar", jako poctu tomuto ekologickému projektu a po celou cestu byly hodinky s posádkou na palubě katamaránu.


2012

Candino spouští mezinárodní tiskovou kampaň s Marilyn Monroe a Jamesem Deanem.© Janeba Time, s.r.o. | 2022 | e-mail: obchod@janeba-time.cz | tel.: 466 615 080
Návrat na obsah